“The office” czyli zarządzanie konfliktem w zespole

Opis wystąpienia: “The office” czyli zarządzanie konfliktem w zespole – jak radzić sobie z konfliktem w różnych obszarach i poziomach napięcia. Kiedy konflikt jest naturalny i w jakich sytuacjach lider nie powininen interweniować?

Katarzyna Leszczyńska-Bohdan: “Executive & Business Coach, strateżka komunikacji i biznesu, psycholog organizacji, HRBP. Pracuje z founderami i liderami, by działali skutecznie, niezależnie od zmiennych warunków biznesowych, skomplikowania projektu czy intensywnych emocji. Towarzyszy i trenuje zespoły we wzmacnianiu efektywności i budowaniu lepszej komunikacji. Od 15 lat zbiera doświadczenie m.in. przy tworzeniu i koordynacji pracy zespołów, zarządzaniu budżetami i zmianą, projektowaniu MVP startupów, budowie i implementacji strategii komunikacji biznesowej i programów rozwojowych. Jednak przede wszystkim pracuje z ludźmi, od 2015 skupia się na tych z branży IT. W ramach SoDA – Software Development Association Poland razem z Diversity Hub zrealizowała badanie “”Zarządzanie różnorodnością w IT””. Wyróżniona w raporcie Strong Women in IT – Global Edition (2018-2023). Wykładowczyni ITBM na AGH w Krakowie, prelegentka na konferencjach biznesowych i technologicznych. Prywatnie miłośniczka wolnej jazdy motocyklem.”

Liczba Dunbara a ESOP

Opis wystąpienia: Prezentacja łączy psychologię z prawnymi aspektami biznesu technologicznego, analizując wpływ teoretycznej granicy liczby relacji (liczby Dunbara) na skuteczność programów opcyjnych w firmach tech. Omawia strategie dostosowania tych programów dla zwiększenia zaangażowania pracowników, poruszając również kwestie prawne związane z ich wdrażaniem.

Jakub Szarmach: Jestem partnerem w COGNITOR. Kancelarii prawnej zajmującej się pomocą firmom IT i startupom w kwestiach prawnych, podatkowych i patentowych.

Doradzam branży IT od ponad 15 lat. Z powodzeniem zarządzałem i negocjowałem wiele projektów technologicznych i inwestycyjnych, obejmujących interdyscyplinarne podejście i dogłębne zrozumienie gospodarki cyfrowej. Specjalizuję się również w planach akcjonariatu pracowniczego (ESOP), pomagając moim klientom przyciągnąć i zatrzymać talenty oraz dostosować ich interesy do pracowników.

Entuzjasta GIF-ów i TTRPG od 1993 roku.

Sposoby wspierania startupów na przykładzie akceleratora KITS

Opis wystąpienia: Z prezentacji dowiecie się, czym jest start-up i czym różni się od klasycznej firmy. Poznacie najczęstsze błędy popełniane przez początkujących founderów i sposoby jak ich uniknąć. Przede wszystkim dowiecie się jednak czym jest program akceleracyjny i na jakie wsparcie możecie liczyć w ramach 7. edycji KRK InnoTech Starter.

Michał Adamczyk: prezes fundacji Kraków Miastem Startupów, odpowiedzialny za program akceleracyjny KRK InnoTech Starter. Ocenił kilkadziesiąt modeli biznesowych dla Polskiej Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Mentor zaangażowany w program akceleracyjny Akces NCBR. Posiada 15-letnie doświadczenie menedżerskie. Autor kilkunastu publikacji naukowych w obszarze zarządzania innowacjami.

Czego Golf 3 nauczył mnie o wypaleniu zawodowym?

Opis wystąpienia: Wiele osób myśli, że wypalenie zawodowe przychodzi nagle, ale tak naprawdę jest ono wynikiem ignorowania kontrolek. W polskiej branży IT dwóch na trzech pracowników deklaruje słaby stan psychiczny, a prawie połowa planuje w ciągu roku zmienić pracę. Czy można z powodzeniem unikać wypalenia zawodowego nawet pracując pod presją w ciągle zmieniającym się środowisku?

Ola Kunysz tworzy oprogramowanie od kilkunastu lat. Ma doświadczenie w programowaniu full stack, testowaniu, zbieraniu wymagań i prowadzeniu szkoleń. Pracowała w korporacjach, startupach i pro bono w różnych branżach i krajach. Najbardziej lubi pisać kod, który ma znaczenie i rozwiązywać prawdziwe problemy. Kiedy jest offline, jeździ na jednośladach, spaceruje z psem albo ćwiczy jogę.

Value Proposition Canva – Krytyczne błędy w tworzeniu propozycji wartości dla Klienta, jak ich uniknąć?

Opis wystąpienia:

Wiesz, jakie niebezpieczeństwa czyhają na Twoją usługę lub produkt, gdy nie poznasz prawdziwych problemów i potrzeb Twoich klientów?

30 stycznia będziemy mówić o narzędziu Value Proposition Canvas! To narzędzie pozwoli Ci spojrzeć na biznes z perspektywy klienta, wypełniając propozycję wartości realnymi danymi uzyskanymi z badań.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Ponieważ Odpowiemy na pytania, jak dostosować usługę do realnych potrzeb klientów i w jaki sposób wypełnić kanwę, by osiągnąć maksymalny efekt!

Anna Wojciechowska: Stoi na straży potrzeb klienta godząc je z wymogami biznesowymi. Jako UX Designer wspierała jeden z największych portali rekrutacyjnych w Polsce, a obecnie powróciła do bankowości w roli Projektanta Innowacji. W Laboratorium Innowacji tworzy i wspiera procesy na etapie Discovery. Certyfikowana moderatorka Design Thinking. Chciałaby, by wszystkie powstające produkty odpowiadały na realne potrzeby, a nie je tworzyły.

Urszula Tomaszek: Od ponad 10 lat rozwijam się w obszarach People Strategy /Transformation Engagement, Learning and Development, Change Management i Service Design w bieżących projektach dla polskich i międzynarodowych korporacji, MŚP, Start’upów.
📚 PROFIL & KOMPETENCJE • Service Design, Design Thinking & UX • People Strategy, Team Building • Learning & Digital Transformations • Project Management Digital Marketing • Facylitacja Coaching Mentoring Trener
WYBRANE CERTYFIKACJE • Scrum Foundamential Certified • Certyfikat Skills of Tomorrow SGH & GOOGLE Digital Marketing 2022 • Certyfikat Coachwise ICF • Certyfikat Prince 2 Foundation • Certyfikat Design Mindset Detector TM od DESIGN PROVISION | strategic design!
🎓 EDUKACJA • Mgr Zarządzania i Marketingu • Studia Podyplomowe Zarządzanie Projektami SGH • Studia Podyplomowe Kompetencje Psychologiczne w zarządzaniu potencjałem ludzkim • Studia Podyplomowe Coaching Profesjonalny • Studia Podyplomowe Historia Sztuki
WYBRANE INNE AKTYWNOŚCI • Design Thinking Service Design 2021 • Tech Bridge Wrzesień 2022 – How to Build a Startup Team: Start Design! • YerevanWarsaw Startup Parquet Luty 2023 – What is the Purpose of Service Design? • Nagroda dla Mentee w Programie PPPT START in PARK z ramienia SPK. • I miejsce w projekcie MAKE The Change – rozwiązanie zaprojektowane dla Edukacja 2046. • Project Academia Efektywności Design Your Leadership. • Forum Inwestycyjne w Tarnowie • Konferencja Forum Wsparcia IT • Maraton Projektowania Usług Warsaw Jam 2023

Jak architektura micro frontendowa sprawdza się w bankowości?

Opis wystąpienia: IT w bankowości rządzi się swoimi prawami – pragnienie stabilności systemów często uniemożliwia częste zmiany, a obowiązek zgodności z wymogami UE ogranicza budżet na nowe, innowacyjne funkcjonalności. To sprawia, że nowe wersje cyfrowych produktów bankowych pojawiają się maksymalnie kilka razy w roku. Sprawdźmy czy jest na to jakieś rozwiązanie!

Sebastian Gos: Frontend Competence Manager & Engineering Manager w BEC Poland. Przez 20 ostatnich lat pracował jako programista, architekt, mentor, product owner czy w końcu manager. W życiu zawodowym zajmuje się wdrażaniem architektury micro frontendowej w organizacjach oraz szkoleniami dla programistów. Prywatnie szczęśliwy @tatakodzi. W wolnych chwilach pasjonuje się graniem i kolekcjonowaniem gitar oraz hodowlą krewetek.

DDD na froncie – bardzo krótkie case study

Opis wystąpienia: Jesteś programist(k)ą frontend? Właśnie odkrywasz zagadnienia dookoła DDD? Nie umiesz się odnaleźć w tym jak można je zaaplikować w Twoim frontendowym projekcie? Postaram się pomóc! Przejdziemy przez przykłady z “typowego frontendowego projektu komercyjnego”. Pokażę jak rozumienie konceptów DDD może pomóc w budowaniu aplikacji na frontendzie.

Dawid Perdek: Principal Developer w Synergy Codes. Pracuje z Angularem, ale realizował też projekty z Reactem, Electronem czy NestJS. Organizuje warsztaty wewnętrznie i z klientami, prowadzi mentoring, pracuje nad procesami dotyczącymi rozwijania oprogramowania i nie tylko. Inicjator, lubi pracę z ludźmi, chętnie dzieli się wiedzą. Ostatnio mocno rozwija się w kierunku modelowania i architektury oprogramowania.

5 minut = 5 szybkich TIPów na boost Twojego personal brandingu na LinkedIn!

Opis wystąpienia: Jesteśmy tam wszyscy, ale czy wiemy jak budować swoją obecność na tym portalu prawidłowo? Mowa oczywiście o Linkedin, a podczas tego krótkiego wystąpienia podzielę się z Wami kilkoma konkretnymi poradami, które można wykorzystać w budowaniu swojej marki eksperckiej.

Mateusz Jabłonowski: Konsultant, trener, project manager, praktyk. Facet w HRowym świecie, który niezmiennie – od kilkunastu lat – kocham! Autor książki „Employer branding. Praktyczny podręcznik”. Wspieram i uczę o rozwiązaniach z obszaru employer brandingu, komunikacji wewnętrznej, diversity & inclusion, personal brandingu, employee advocacy – które działają, są praktyczne i innowacyjne. Dzielę się wiedzą na LinkedIn i instagramie @ten_od_eb

“Czy znasz kogoś kto … czyli dlaczego nisze są tak ważne w marketingu IT?”

Opis wystąpienia: “Czy znasz kogoś kto potrafi zrobić stronę internetową dla prawników?” “To może zrobić każdy, kto potrafi budować strony internerowe.” “Ale ja szukam kogoś, kto pracował już z kancelariami.” O tym jak ważne są spacjalizacje i budowa nisz w marketingu IT oraz co możesz z nimi osiągnąć.

Marcin Małaszuk: Pomagam Software Housom i technologicznym firmom B2B sprzedawać więcej za pomocą marketingu. Dwie główne usługi:

1. Doradztwo strategiczne w zakresie sprzedaży i marketingu.

2. Agencja digital marketingowa zmieniająca strategię w efekty.

Jak zbudować aplikację dla 15 000 użytkowników bez programowania?

Opis wystąpienia: Czy możliwe jest zrobienie aplikacji webowej obsługującej ponad 15 000 użytkowników bez ani jednej linijki kodu? Tak, jest to możliwe! Opowiem Ci, jak to zrobiliśmy. A wykorzystaliśmy do tego platformę no-code Bubble.io. Czy chcesz wiedzieć, jak zrobić IT startup bez programistów?

Karol Bocian: Dla niego dzień bez zrealizowanych zadań i osiągniętych celów to dzień stracony. Zamienia projekty w produkcję, bo produkcja jest mniej ryzykowna i podatniejsza na optymalizację. Dlatego jego kanał na YouTube ma ponad 1000 filmów, a nie 7: https://www.youtube.com/@RobieMVPAplikacjeKarolBocian

Informatyka kwantowa w nowych technologiach – jak licealistki mogą uczyć się o innowacjach

Opis wystąpienia: Na jakich zjawiskach opiera się informatyka kwantowa? W jaki sposób ta dziedzina wpływa na rozwój nowych technologii? Jak osoby w wieku szkolnym mogą dowiadywać się o innowacjach poprzez współpracę ze specjalistami danych dziedzin technologicznych? Nigdy nie jesteśmy zbyt młodzi, aby poznawać świat dookoła nas. Opowiem o tym, jak fundacje takie jak Girls Future Ready i The Coding School wspierają młode osoby w rozwijaniu pasji.

Magdalena Jarosz: Uczę się w programie matury międzynarodowej IB angażując się w wiele działań pozaszkolnych związanych z moimi zainteresowaniami. Jestem finalistką dwóch programów #herstory zorganizowanych przez fundację Girls Future Ready. Wspólnie z innymi laureatkami programu ‘Jestem Liderką’ tworzę projekt Girls Mean STEM mający na celu promowanie nauk ścisłych wśród młodzieży. Dzięki otrzymaniu pełnego stypendium realizuję całoroczny kurs online ‘Introduction to Quantum Computing’ organizowany przez The Coding School.

Cyfrowa Odnowa dla NGO – Projekt Strona od Nowa

Opis wystąpienia: Wyjaśnimy, jak projekt “Strona od nowa” łączy technologię z działalnością non-profit, tworząc nowy obraz organizacji w świecie cyfrowym. Zobacz, jak wolontariusze wykorzystują swoje umiejętności do wspierania misji społecznych.

Wiktor Jacaszek: Wiceprezes Fundacji Kompetencji Cyfrowych | Koordynator Projektu Strona od Nowa | Project Manager w RWS Na codzień zajmuję się koordynacją projektów związanych z tłumaczeniami. Wprowadzam automatyzacje i nowe narzędzia w zarządzaniu projektami.

Partnerzy Wydarzenia

NZSPW

Zobacz gdzie odbędzie się wydarzenie:

Developers Connect

Darmowe wydarzenie networkingowe online w przestrzeni 3D Ultrafora. Formuła Lightning Talk czyli wystąpienie trwające zaledwie 5 minut jako wstęp do rozmów i pytań.

Dla kogo jest wydarzenie?

  • Dla osób zainteresowanych innowacjami
  • Dla osób ze świata startupów, IT, HR i biznesu
  • Dla programistów Java, .NET, Rust, JavaScript, TypeScript
  • Dla testerów, QA
  • Dla project managerów, produktowców i dyrektorów zarządzających dużymi zespołami
  • Dla osób które chcą wejść do IT
  • Dla specjalistów IT z każdej dziedziny – stosujemy zasadę szwedzkiego stołu – samodzielnie komponujesz treści, które są dla Ciebie najciekawsze
  • Dla osób które chcą wiedzieć więcej co w IT piszczy 😃

30 stycznia 2024 w godzinach 18:00-20:00

Link do wydarzenia otrzymasz w mailu.

Zapisz się:









*pola wymaganę