5 minut z dużymi modelami językowymi

Opis wystąpienia: Odkryj, jak duże modele językowe rewolucjonizują świat technologii. Od pierwszych wersji GPT, przez złożone procesy uczenia, po ich zdolność do przewidywania i generowania języka. Poznaj, jak te narzędzia zmieniają podejście do przetwarzania języka naturalnego, ich uniwersalne zastosowania oraz kluczowe wyzwania, w tym ograniczenia i koszty związane z ich rozwojem i utrzymaniem. Ta prelekcja to esencja wiedzy o tym, jak duże modele językowe stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego świata IT i komunikacji cyfrowej.

Katarzyna Hewelt: Data Scientist w CodiLime

Zarządzanie projektem zdalnym: Strategia na sukces w 5 min

Opis wystąpienia: Zgodnie z potrójną zasadą Pareto przedstawię kluczowy 1%, który stanowi większość potrzebnych narzędzi Project Managera.

Dominik Markowski: Project Manager z ponad 5-letnim komercyjnym doświadczeniem w obszarach Bankowości, ICT, Sztucznej Inteligencji i FMCG Wdrażanie projektów dla Klientów z USA, Singapuru, Australii, Danii, Polski, Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kolejne 4 lata doświadczenia w projektach niekomercyjnych, studenckich, społecznych. Po pracy lubię spędzać czas aktywnie na: Kickboxing, Kitesurfing i Wakeboarding.

Jak wygląda rynek pracy IT i HR na antypodach (Australia/Nowa Zelandia)?

Opis wystąpienia: Myślisz o relokacji do Australii lub Nowej Zelandii? zastanawiasz się jak wygląda tamtejszy rynek pracy, od czego warto zacząć poszukiwania pracy? O tym jak i o realiach życia dowiesz się od Karoliny, która od listopada 2023 robi pogłębiony research w tym temacie jak i sama usprawnia swój biznesowy angielski w jednym z collegów.

Dlaczego Agile Coache często mówią to zależy?

Opis wystąpienia: Wystąpienie, analizuje znaczenie frazy ‘To zależy’, podkreślając jej wartość w kontekście coachingowym. Wyjaśnia, jak ta fraza pomaga w budowaniu otwartości i elastyczności myślenia. Kończy na podkreśleniu, że ‘To zależy’ to narzędzie, a nie unik odpowiedzi

Ryszard Koszczyński jest Agile Coachem w Orange

Własny Software House? Fundamenty marketingu w IT.

Opis wystąpienia: Świat marketingu i sprzedaży jest pełen nowinek, najlepszych metod, growth hacków, za którymi ciężko nadążyć. I niech tak będzie. Bo są one nic nie warte, jeżeli nie zadbasz o fundamenty. Wpadnij na moje stoisko posłuchać o dwóch narzędziach, których zrozumienie i zastosowanie pomaga w budowie efektywnego marketingu i sprzedaży w IT. Są to budowa niszy i Customer Journey.

Marcin Małaszuk: Pomagam Software Housom i technologicznym firmom B2B sprzedawać więcej za pomocą marketingu. Dwie główne usługi:

1. Doradztwo strategiczne w zakresie sprzedaży i marketingu.

2. Agencja digital marketingowa zmieniająca strategię w efekty.

Jak wyglądają studia na najlepszym college’u w USA?

Opis wystąpienia: Na czym polega wyjątkowość studiów na uniwersytecie z grona Ivy League, który od setek lat stoi na podium rankingów? Jakie są różnice pomiędzy uniwersytetami w Polsce, Europie i Ameryce? Jak trafić na uczelnie takie jak Princeton, Harvard, czy Stanford? I jak to wszystko wygląda z perspektywy 19-letniego Polaka?

Jakub Respekta: Mam 19 lat i pochodzę z Nowego Sącza. Od najmłodszych lat moją ogromną pasją jest lotnictwo i astronautyka. W ramach rozwoju w tych dziedzinach skończyłem kurs szybowcowy, brałem udział w researchu astrobiologicznym oraz misjach balonów stratosferycznych. Następnie aplikowałem z sukcesem na Princeton University w Stanach Zjednoczonych, gdzie kontynuuje swoją drogę do spełniania kosmicznych marzeń.

Tajniki dobrych prelekcji, czyli kod do sukcesu na scenie

Opis wystąpienia: Chcesz pokazać się w roli eksperta, przekazać wiedzę, swoje pomysły i rozwiązania, ale coś blokuje cię przed wyjściem przed ludzi? A może ciągle czujesz się mało pewnie i wystąpienia to niekoniecznie twoja bajka? A co jeśli istnieje tajny kod, który pomoże ci na nowo napisać inną wersję ciebie ? Taką, która wychodzi na scenę, swobodnie przemawia, ma ten luz i charyzmę, a inni zapamiętują twoje słowa. Jest taki język programowania, który na to pozwala. Sprawdź czy możesz się go nauczyć!

Monika Malinowska: Jestem wykładowcą emisji głosu i wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej, negocjacji oraz kultury języka na Uniwersytecie Warszawskim oraz współpracuję z innymi polskimi uczelniami wyższymi (SWPS, SGGW, WSTS, UMK). Dla firm i instytucji jestem trenerem emisji głosu i wystąpień publicznych. Jako trzecia osoba w Polsce zdobyłam certyfikat Estill Voice Training, czyli metody pracy z głosem, która wprowadza teorię naukową w konkretną praktykę, aby zmaksymalizować kontrolę używania głosu. Wiem jak zaczarować z głosem w wystąpieniach, przed kamerą, jak zbudować ciekawe wystąpienie i chętnie dzielę się tą wiedzą. Obecnie kończę Logopedię na Uniwersytecie SWPS.

4 poziomy rynku pracy – gdzie szukać dopasowanego pracodawcy

Opis wystąpienia: Zdecydowana większość z nas działa na rynku pracy, daje pracę lub jest pracodawcą. Patrząc, że spędzamy w niej 1/3 naszego dorosłego życia, warto lubić swoją pracę. Jednak jedna sprawa to wiedzieć co Ci przynosi satysfakcję inna sprawa to znaleźć dobrego szefa. Co robić, gdzie być, by to się udało i dlaczego to się zawsze opłaca?

Szymon Górnik: Przedsiębiorca, a przede wszystkim praktyk w dziedzinie zarządzania projektami i specjalista w budowaniu zespołów. Mentor managerów na różnym etapie kariery.
Jako 100% Górnik założył Kopalnię Biznesu. Społeczność praktyków zarządzania projektami, produktami i zwinnymi zespołami. Ludzi, którzy łączą jednym miejscu rozwój kompetencji oraz wsparcie na rynku pracy w nieoczywistej, ale i skutecznej formie. Potwierdzeniem mogą być między innymi spotkania z serii Między Projektami. Od wielu lat współpracuje z managerami jako mentor. Pomaga im lepiej zrozumieć i usprawniać systemy pracy, który tworzą. Wierzy, że największą przewagą każdej organizacji mogą być ludzie i ich kompetencje. Tylko do ich rozwoju trzeba podejść z głową.

Storytelling – skuteczne wsparcie budowania marki, marketingu oraz sprzedaży. Zamień dane i liczby w wybitną opowieść.

Opis wystąpienia: Dlaczego slogany jak „jakość”, „20-letnie doświadczenie na rynku” oraz „mamy najlepszych pracowników” już nie wystarcz w pozyskiwaniu nowych klientów i docieraniu do nowych odbiorców marki? Stosunkowo sporo firm i organizacji bagatelizuje znaczenie spójnej opowieści w procesie budowania marki oraz silnej pozycji na rynku. Jak zacząć przygodę ze skutecznym storytellingiem w firmie?”

Tomasz Bill – zajmuje się szkoleniami z zakresu komunikacji, storytellingu oraz brandingu kreatywnego. Jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Warszawskim. O językach i technikach komunikacji wie niemal wszystko od podszewki. Wśród jego klientów znalazły się takie marki jak Sii Polska, Telemedi, Devapo czy Nomios. Właściciel marki thebill. oraz założyciel agencji językowej Alfa Lingua.

Jak zbudować aplikację dla 15 000 użytkowników bez programowania?

Opis wystąpienia: Czy możliwe jest zrobienie aplikacji webowej obsługującej ponad 15 000 użytkowników bez ani jednej linijki kodu? Tak, jest to możliwe! Opowiem Ci, jak to zrobiliśmy. A wykorzystaliśmy do tego platformę no-code Bubble.io. Czy chcesz wiedzieć, jak zrobić IT startup bez programistów?

Karol Bocian: Dla niego dzień bez zrealizowanych zadań i osiągniętych celów to dzień stracony. Zamienia projekty w produkcję, bo produkcja jest mniej ryzykowna i podatniejsza na optymalizację. Dlatego jego kanał na YouTube ma ponad 1000 filmów, a nie 7: https://www.youtube.com/@RobieMVPAplikacjeKarolBocian

Dlaczego agencje marketingowe kłamią?

Opis wystąpienia: Dlaczego stałe współprace z agencjami marketingowymi tak często kończą się porażką? Jak przygotować się do współpracy z agencją i na co zwracać uwagę przy jej wyborze? Jakie są kluczowe parametry sukcesu działań marketingowych? Na wszystkie te pytania odpowiem podczas pięciominutowej prezentacji, po której podzielę się z uczestnikami checklistą pozwalającą zaoszczędzić 50% czasu spędzanego na briefowaniu nowych agencji.

Łukasz Gamrot: Właściciel firmy konsultingowo-strategicznej Louder&Higher oraz współwłaściciel firmy technologicznej Testspring. Specjalizuje się w doradztwie strategicznym dla MŚP w obszarze B2B i e-commerce. Twórca podcastu Meet Your Client, pisarz i przedsiębiorca, który składa się ze spektakularnych niepowodzeń i drobnych sukcesów.

 Czy przebranżowienie do IT w 2024 roku jeszcze ma sens ?

Opis wystąpienia: Kryzysy, pandemia i ogólna niepewność na rynku pracy w IT.

Czy to dobry moment na zmianę?

Czy fala zwolnień w 2023 roku oznacza, że złota era IT już się skończyła?

Porozmawiajmy o wyzwaniach w przebranżowieniu do IT na 2024 i jak możemy sobie w tym procesie pomóc.

Klaudia Jarych – Change Manager z doświadczeniem w budowaniu Change Management Center of Excellence i projektach IT, M&A, prawnych i HRwych.

Łukasz Jarych – Analityk danych w IT pracujący w pełni zdalnie od 5 lat, który przebranżowił się z inżyniera środowiska do IT. Ceni w pracy elastyczność i niezależność.

Klaudia i Łukasz po pracy prowadzą projekt dookolapracy.pl gdzie od lat pokazują doświadczonym pracownikom jak znaleźć szczęście w życiu oraz pracy zawodowej.

Senior – Leader – Dlaczego trzecia droga jest możliwa

Opis wystąpienia: Zapraszam Was na moją prezentację “Senior – Leader – Dlaczego Trzecia Droga Jest Możliwa?”. Chcecie poznać alternatywę dla roli seniora czy lidera w IT? Poznajmy razem rolę Developer Advocate – ekscytujące połączenie technologii i komunikacji. Dołączcie, by dowiedzieć się, jak ta ścieżka może wzbogacić Waszą karierę. Czekam na Was i do zobaczenia!

Beata Lipska: Zawodowo jestem Develper Advocate (DevRel) dla blockchainu Tezos, była Programistka PHP/Go (dziś tylko hobbystycznie), do tego 😇Soft Skills Preacher, czyli głoszę jak umiejętności miękkie mogą zmienić całą branżę IT i rozwiązania, które tworzymy. Piszę, rysuję, opowiadam, edukuję, jestem mentorką. Prywatnie rodzic, żona, do tego podróżniczka, emigrantka, pasjonatka życia.

Cyfrowy rebranding marki

Opis wystąpienia: Jak marki mogą zaistnieć w świecie cyfrowym nie tracąc własnej tożsamości? Jak w sposób wiarygodny łączyć tradycję z innowacyjnością?

Miłosz Horotyski: artysta, pisarz, kulturoznawca, wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Intermediów oraz wicedyrektor Instytutu Sztuk Progresywnych. Pomysłodawca konferencji „Metaświaty”. Kierował pierwszym w Polsce procesem tokenizacji dzieł sztuki dla instytucji finansowej oraz zainicjował powstanie galerii prac NFT w środowisku metaverse. Współtworzył grę „Wielka Draka w Kinie Kijów” stworzoną na platformie Fortnite. Współautor antologii opowiadań futurystycznych „Utopay” i autor powieści fantastycznej „Bezgłowy kurczak i wyczekiwana apokalipsa”. Prezes Apollo Film.

Jak zostać Product Managerem?

Opis wystąpienia: Od startupów, przez strategię, po zarządzanie produktem. Podzielę się trzema RTB (Reasons-To-Believe), które pomogły mi zdobyć rolę menedżera produktu: rozmowy z użytkownikami, inwestowanie i pisanie. Zapnijcie pasy, to będzie prawdziwy sprint!

Jan Pacan: Product Manager B2B w Luksemburgu, z klientami takimi jak Airbus i Mars. Wcześniej konsultant i badacz UX dla firm takich jak Nestle. Głęboko wierzący w kulturę ponad strategię. Prywatnie triathlonista od ponad 10 lat.

EmpowerTech: Girls Future Ready Foundation – Budowanie kariery kobiet w technologii

Opis wystąpienia: Przedstawię Girls Future Ready – fundację wspierającą kobiety w edukacji i rozwoju kariery. Omówię kluczowe programy, jakie oferuje GFR, i opowiem, w jaki sposób pomagają one kobietom i młodym dziewczynom, inspirując do aktywnego udziału w świecie technologii. Podkreślę znaczenie nauki za granicą, opowiadając o swoim sukcesie i roli, jaką GFR odegrało w moim rozwoju zawodowym. Wskażę, jak GFR wspomaga inne ambitne kobiety w zdobywaniu niezbędnych umiejętności.

Aleksandra Nowińska: Jestem studentką Data Science na Eindhoven University of Technology i Tilburg University, gdzie realizuję double degree i prowadzę badania naukowe. Pracuję w Girls Future Ready zajmując się marketingową analizą danych i stroną internetową. Od 10 roku życia uczęszczałam na Uniwersytet Ekonomiczny, a swoje pasje przekłuwam w działania tworząc np. projekty społeczne okrzyknięte najlepszymi projektami w przestrzeni miejskiej w Polsce.

Kompetencje przyszłości a sztuczna inteligencja

Opis wystąpienia: Niemal każdy z nas żyje przyszłością. Codziennie myślimy, co będzie jutro, pojutrze, za tydzień lub dwa. Nie inaczej jest w biznesie, gdzie koncentrujemy się na predykcjach, raportach i przyszłych wyzwaniach. Jak zatem wypadają w tym wszystkim nasze predyspozycje? Jakie zdolności powinniśmy mieć, żeby poradzić sobie z nadchodzącymi wyzwaniami oraz jakie kompetencje już wkrótce będą konieczne z punktu widzenia rynku pracy.

Jak AI może wspierać programistę w 2024?

Opis wystąpienia: Coraz więcej narzędzi jest wspomaganych przez AI. Michał przedstawi, jak jako freelancer-programista wykorzystuje je w swojej codziennej pracy. Druga część spotkania poświęcona będzie dyskusji i wymianie doświadczeń. Porozmawiamy o narzędziach, które wypróbowaliśmy i które warto dodać do naszego zestawu narzędzi.

Fantastyczne lekarstwo na wypalenie zawodowe

Opis wystąpienia: Poznajcie Ewelinę, która kilka lat temu doświadczyła wypalenia. Jak sobie z nim poradziła? Jak pomogły jej w tym coaching i książka fantasy? Poznaj jej doświadczenia. Masz podejrzenie, że wypalenie dosięga również Ciebie? Jak to rozpoznać? Odwiedź stanowisko i dowiedz się jak możesz pomóc samemu sobie.

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz:  Scrum Master, Coach, Trenerka, Prelegentka. Jestem żywym przykładem, że chcieć to móc. Dzięki wytrwałości i pracy przeszłam do świata IT, pełniąc wcześniej rolę rekruterki w dziale HR. Obecnie doskonale czuję się w roli lidera służebnego. Miłością do Agile zaraziłam się kilka lata temu, kiedy to zaczęłam uczęszczać na lokalne meet-up’y i konferencje poświęcone tej tematyce. Teraz sama występuję na różnych wydarzeniach i chętnie dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem. Nieustannie rozwijam się też jako coach. Moją dewizą jest stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata, taki świat jest dla nas. Spełnienie daje mi pomaganie innym oraz działalność w Fundacji Gra o Sens. Poza pracą pasjonuje mnie psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay.

Partnerzy Wydarzenia

NZSPW
KMS_logo

Zobacz gdzie odbędzie się wydarzenie:

Developers Connect

Darmowe wydarzenie networkingowe online w przestrzeni 3D Ultrafora. Formuła Lightning Talk czyli wystąpienie trwające zaledwie 5 minut jako wstęp do rozmów i pytań.

Dla kogo jest wydarzenie?

  • Dla osób zainteresowanych innowacjami
  • Dla osób ze świata startupów, IT, HR i biznesu
  • Dla programistów Java, .NET, Rust, JavaScript, TypeScript
  • Dla testerów, QA
  • Dla project managerów, produktowców i dyrektorów zarządzających dużymi zespołami
  • Dla osób które chcą wejść do IT
  • Dla specjalistów IT z każdej dziedziny – stosujemy zasadę szwedzkiego stołu – samodzielnie komponujesz treści, które są dla Ciebie najciekawsze
  • Dla osób które chcą wiedzieć więcej co w IT piszczy 😃

17 stycznia 2024 w godzinach 18:00-20:00

Link do wydarzenia otrzymasz w mailu.

Zapisy zostały zamknięte, sprawdź aktualne wydarzenia na stronie Ultrafora.